Екскурсія "Сокиричі - Тернопіль"
20 березня 2024 року класні керівники 6 та 9 класу Гмитронь Людмила Степанівна та Касьянук Людмила Тарасівна - здійснили пізнавальну, цікаву та історичну поїздку до міста Тернопіль.
Розпочали екскурсію з невисоких, але надзвичайно мальовничих Кременецьких гір. Обрамлюють місто Кременець – місто з давньою і славною історією. Ніби добрі духи, виходять назустріч з глибин віків: Замкова, Черча, Дівочі скелі, Страхова, Маслятин, Божа, Гостра, Вовча, Сокілля, Стіжок, Данилова, Уніас. Гори ці овіяні легендами і бережуть пам’ять про буремні історичні події минулого.
Національний природний парк – місце, де можна спостерігати цвітіння 22-х видів орхідей та унікальної комахоїдної товстянки двоколірної. Де заворожують око плантації лунарії оживаючої та цибулі ведмежої, а цвітіння підсніжника білосніжного суцільним кількакілометровим килимом не залишить байдужим жодного мандрівника.
“Кременецькі гори” є домівкою для 55 видів нині рідкісних тварин, занесених до Червоної книги України. Тут можна зустріти куницю, сову довгохвосту, рідкісних кажанів, які заселяють печери та каменоломні.
Кременеччина – місце, де сходяться воєдино три великі українські землі: Волинь, Поділля та Галичина. Вона веде у казковий світ легенд і обіцяє диво, що зветься “Кременецькими горами”, і благословляє кожного мандрівника на незабутні зустрічі з добрими, щирими, гостинними людьми.
У містечку Вишнівець на Тернопільщині розташована велична споруда, названа за прізвищем місцевого вельможного роду – палац Вишневецьких. Споруду цю недаремно називають Волинським Версалем. Пишний і величний, він вабить до себе багатьох туристів. У Михайла Сервація Вишневецького, будівничого палацу, не було дітей. Маючи величезні статки, досягнувши неабияких висот у Речі Посполитій, він вирішив: якщо не можу мати сина-нащадка, то залишу по собі дещо більше: палац, який дивуватиме прийдешні покоління. Так і сталось. Нині палац Вишневецьких є архітектурною пам'яткою 18 століття загальнодержавного значення і чудовим місцем, з яким варто ознайомитися зблизька. Палац є складовою Національного заповідника «Замки Тернопілля».
Збаразький замок можна безперечно назвати перлиною та історичним скарбом Тернопільщини та справжньою окрасою старовинного Збаража… в залах палацу діє краєзнавчий музей працюють виставкові зали з тематичними експозиціями, картинною галереєю, музейними відділами, а в підземеллі – виставка старовинних знарядь, які використовували для тортур.
І завершували екскурсію славетним, історичним містом Тернопіль – це не просто гарне місто на заході України, воно має чимало “родзинок” про які не знають навіть місцеві жителі та особливий шарм. Мало кому відомо, що Тернопіль – єдине місто в Україні і одне з декількох у світі, де прямо у центрі знаходиться штучний став. Його площа – понад 300 гектар, що відповідає цілому Східному масиву Тернополя (району міста). Перша назва ставка – Комсомольське озеро.